BORDSLAMPA, empirestil, 1900-talets förta hälft.

Förgylld och patinerad mässing. Räfflad pelare. På 3 fötter med dekor av bladverk. Höjd 70 cm.

Ej funktionstestad. Smärre repor och märken. Skärm med slitage och fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK