PRAKTVAS, porslin, Kina, omkring 1800-talets mitt.

Underglasyrröd och -blå dekor. Höjd 80 cm.

Konstlagad mynning. I övrigt bruksslitage samt tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
5 000 SEK