GROGGLAS, 6 st, Elis Bergh, Kosta, art deco, 1930-tal.

Kosta konstglas. Optikblåsta med dekor av fiskar. Höjd 14 cm.
Signerade K.K 337/1 B.
Se auktion # 407654 för matchande karaff.

Lätt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK