407741

BRÄNNVINSSCHATULL, trä, senempire, 1800-talets mitt.

Mahognyschatull med tre flaskor i glas. Invändigt klätt med grönt tyg. Nyckelbricka i ben, handtag i mässing. Längd 23, bredd 12, höjd 21. Nyckel finns.

Fanerskador, slitage, skador och lagningar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK