BORDSLAMPA, metall, Triplex lillpendel, Johan Petter Johansson. 1900-talets andra hälft.

Rödlackerad, med ställbar ljusarm. Märkta. Två fästen medföljer separat(även dessa märkta). Ställbar ljusarm med två led. Total längd ca 110 cm.

Slitage, repor och märken. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK