ÖLGÅS, trä, allmoge, bär dat 1748.

Rödmålad. Längd 11,5, höjd 10 cm.

Slitage, smärre sprickor och nagg, färgbortfall, äldre men senare målning. Avslagen näbbspets.

Lähtöhinta
6 000 SEK