MJÖLKKANNA, silver, Carl Gustaf Grönlund, Borgå 1827-1848. Vikt ca 215 gram.

Delvis grodronnerad. Dekorbård med bladverk. Invändigt förgylld. Höjd 14 cm.

Smärre lagning. Mindre repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK