SALONGSMÖBEL, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Fast stoppad rygg och sits. Skuren dekor. Kannelerade ben. Soffa. 2 karmstolar. 3 stolar. Soffans längd 158 cm.

Smärre repor och märken. Del av pärlspikning saknas på 1 karmstol. Karmstolarnas armlän med slitage.

Lähtöhinta
8 000 SEK