FAT, 4 st, SKÅLFAT, SKÅL, SNUSFLASKA samt VAS, porslin, Kina, bland annat 1800-tal.

Fat i olika modeller, bland annat gallerfat. Dekor i underglasyrblått med motiv av bland annat figurscener. Diameter 11-24 cm. Snusflaska med cylindrisk form, dekor i underglasyrlblått, Höjd 8 cm. Balusterformad vas med dekorhänklar, dekor med motiv av bland annat fågel. Höjd 24,5 cm.

Slitage. Sprickor. Nagg. Fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK