BYRÅ, transition, 1700-talets andra hälft.

Fanerad med mörkbetsat trä. Tre lådor. Beslag i mässing. Profilerad stenskiva. Löst dekorbeslag medföljer. Längd 11, djup 54, höjd 85 cm.

Bruksslitage, fanerskador. Renoverad och kompletterad. Lås i saknas understa och översta lådan. Senare stenskiva.

Lähtöhinta
15 000 SEK