BESTICKSERVIS, 39 delar, silver, de flesta stämplade Teodor Werner, Minsk, Ryssland 1870-80-tal. Tot ca 2200 gram.

Sex matgafflar, sex skaft till matknivar, sex matskedar, sex förrättsgafflar, sex teskedar, sex kaffeskedar, soppslev, förläggarsked resp gaffel. Längd 11,5 - 34,5 cm. Sex mockaskedar av rokokostilsmodell medföljer.

Slitage, matknivarna saknar blad, soppslevens skopa sned, de flesta med graverade monogram.

Lähtöhinta
10 000 SEK