LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft. Höjd 70 cm.

Stomme av mässing. Dekor av löv. Behängd med prismor. För 12 ljus. Elektrifierad. Diameter 110 cm.

Ej funktionstestad. Repor och märken. Någon prisma saknas. Någon sned dekor.

Lähtöhinta
4 000 SEK