MATTA, rya, monogramsignerad (GK?) 49. Ca 193 X 162cm.

Brun botten, polykromt mönster. Sannolikt efter tidigare förlaga, monogramdaterad 1700 i den vita bården.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK