MATBORD, "Öresund"-serien, Børge Mogensen, AB Firma Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.

Mörkbehandlad ek. Rund form. Raka ben. Diameter 130, höjd 72cm. 2 skivor á 43/styck. Etikettmärkt.

Bruksslitage. Fläckar. Repor. Ställvis blekt.

Lähtöhinta
4 000 SEK