TESERVIS, 6 delar. Silver. Fagerroos, Finland, 1900-talets början.

Bricka oval, l 59. Tekanna, h 17 sockerskål med tång, gräddsnipa samt korg med fällbart handtag,l 28. Dekor av utdragna godronner samt rosor. Gravyr på brickans mitt. Monogramgravyr NC på samtliga delar.

Slitage. Benbitar på kannans handtag saknas.

Lähtöhinta
18 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme