MATBORD, tvådelat, bord 96, Alvar Aalto, Artek, Finland, 1980-tal.

Runt, tvådelat. Mörk linoleumskiva. Stämpelmärkt. Längd 120, bredd 60, höjd 71 cm.

Mindre slitage.

Muut tiedot

Formgivet 1935.

Lähtöhinta
4 500 SEK