Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

MATBORD, tvådelat, bord 96, Alvar Aalto, Artek, Finland, 1980-tal.

Runt, tvådelat. Mörk linoleumskiva. Stämpelmärkt. Längd 120, bredd 60, höjd 71 cm.

Mindre slitage.

Muut tiedot

Formgivet 1935.

Lähtöhinta
4 500 SEK