Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Mörkbetsad björk. 3 hyllplan. Brickmärkt "NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM" samt "NK R37831 - C 14 1 35". Bredd 125, djup 27, höjd 94 cm.

Smärre bruksslitage.

Muut tiedot

Formgivna under Axel Einar Hjorts period som chefsarkitekt på NK inredningar 1927-38.

Lähtöhinta
3 000 SEK