SALONGSMÖBEL, 5 delar, empirestil, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Listverk av mässing. Soffa, bord, 1 par stolar och taburett. Fast stoppad rygg och sits. Soffans längd 126 cm. Bordets diameter 70. Höjd 74 cm.

Bord med fläckad skiva och torrsprickor. Repor och märken. Klädsel med slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK