UPPSATSFAT, silver, stämplat AL, Stockholm, 1856. Vikt 315 g.

Pressade dekor av blomsterkrans kring kant. Profilerat skaft på fot med pressad dekor av akantusblad. Höjd ca 17 cm.

Bruksslitage, obetydligt sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK