BOK, Historie de Guillaume le Conquerant, duc de Normandie et roi dángleterre, M. l`Abbé P, Amsterdam, 1742.

I helfranskt skinnband. Om Vilhelm I av Normandie, även känd som Vilhelm erövraren (William the Conqueror).

Slitage, repor och nagg på skinnband. Exlibris på insidan av pärm. Missfärgning. Ej genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK