Korut
415166

RING, 18 k vitguld, briljant och baguetteslipade diamanter tot ca 1.94 ct, svenska stämplar Torndahl Stockholm.

Mittsten briljantslipad diamant ca 1.20 ct. 6 baguetteslipade diamanter tot ca 0.74 ct. Ringskena med hög genombruten klofattning. Kvalitet ca G-H(Top wesselton)SI. Ringstorlek 18/56.

Mindre repor. Rondist med obetydlig spricka.

Lähtöhinta
32 000 SEK