TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt. Skuren och genombruten dekor med bladverk. 3 sarglådor. Uppsats med 4 lådor. Längd 106. Djup 72. Höjd 125 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Skador. Delar av dekorelement saknas. Några sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK