MATSERVIS, 86 delar, porslin, "Décor Chantilly", Limoges, porcelaine de Paris, 1900-talets mitt.

Dekor av blommor och bladverk. 11 mattallrikar, 11 entrétallrikar, 11 assietter, 12 soppskålar med fat, 10 salladsskålar, 2 terriner, 2 runda skålar, 1 skålfat, 2 ugnsformar, såsskål, stekfat, 11 små pajformar, honungsburk, 9 tekoppar med fat samt peppar- och saltkar. Mattallrikarnas diameter 26 cm.

Bruksslitage. Några delar med obetydlig nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK