VITRINSKÅP, Barockstil, Holland, sent 1800-tal.

Fanerat med mahogny med rik intarsiadekor. Beslag av mässing. Vitrinöverdel med hyllplan. Underdel med fyra lådvarv samt skrivinreding. Bredd: 112 cm, Djup: 63 cm, Höjd: 246 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, sprickor, fanérskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
20 000 SEK