SKRIVBYRÅ, Frankrike, omkring 1900.

Skrivinredning bakom klaff samt 5 lådor, vit marmorskiva. Intarsiadekor av bl a pärlemo, mässingsinläggningar, och förgyllda mässingsbeslag. Nyckel finns. Bredd 71, djup 36, höjd 131 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Skiva lagad. Lösa lister medföljer. Större spricka på ena sidan. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK