Barock

Barock

SLAGBORD, barock, 1600/1700-tal.

Rak form med ett slag. Svarvade ben med kulfötter. L 124, djup 56, höjd 78, klaff 78.

Enstaka senare delar, delvis renoverad. Maskstungen, skador och lagningar. Saknar låda. Saknar bordets andra klaff samt stöd.

Lähtöhinta
5 000 SEK