417285

PETSCHAFT, guld 18K, karneol, Jacob Ulrik Flohr, verksam i Norrköping 1809-1824(1830). Vikt ca 14 gram.

Infattad karneol med graverade initialer D.A. Höjd 3,6 cm.

Slitage, repor, nagg.

Alkuperä - Provenienssi

Släkten Arosenius.

Lähtöhinta
2 000 SEK