417700

VASER, 3 st, pressglas, Edvin Ollers, Elme glasbruk, 1900-talets första hälft.

Blågrå, lila respektive bärnstensfärgad glasmassa. Dekor av urnor med girlander. Höjd 11-15 cm.

Bruksslitage, nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK