KOPPAR PÅ FAT, porslin, 6 st, Kuznetsov, Dmitrov Factory 1891-1917. Ryssland omkring 1900.

Koppar med ojämn form. Målad dekor av blomster. Guldkant. Lövformade fat. Total höjd 9cm.

Bruksslitage. Ett fat med lagning. Sliten förgyllning samt bemålning. Fotringsnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK