POKAL med LOCK, låghaltigt silver, nyrenässans, Tyskland, omkring 1900. Vikt ca 291g.

Riklig dekor. Rund fot. Lock med krönande blommor. Höjd 27cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Bucklor samt felvikta dekorelement.

Lähtöhinta
1 500 SEK