SYBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerad i olika träslag, nedåt avsmalnande ben med mässningsavslut. Udragslåda med lådinredning. Rik intarsiadekor. Längd ca 64, djup ca 38,5, höjd ca 73 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och krackelyr samt mindre sprickor. Smärre nagg. Fläckar och missfärgning på skiva. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK