TAKLAMPA, sannolikt Ystad Metall, art déco, 1920/30-tal. Höjd ca 60 cm.

Stomme av patinerad mässing. Reliefdekor av kvinnofigurer. Råglasskiva. Diameter ca 65 cm.

Ej funktionstestad. Smärre repor och märken.

Lähtöhinta
4 000 SEK