Fanerad med mahogny. Skuren dekor. 6 lådor varav en med skrivinredning. Bredd 97. Djup 52. Höjd 132 cm. Nyckel finns.
Smärre fanerskador. Sprickor. Några nyckelskyltar med skador, en saknas.