FONOGRAF, Thomas A Edison, Orange, USA, tidigt 1900-tal.

Ek. Huva. Metallur. 19 rullar i originalkartonger. Längd 34 cm.

Ej funktionstestad. Smärre repor och märken. Några rullar med skador. Kartonger med bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK