TAKLAMPA, "Charlottenburg-stor", Ebbe Christensen, Sophus Frandsen och Poul Henningsen för Louis Poulsen.

Vitlackerad plåt med grå detaljer invändigt. Höjd ca 45. Diameter 68.

Slitage. Mindre märken och repor. Ej funktionstestad.

Alkuperä - Provenienssi

HC Ericson.

Muut tiedot

Lähtöhinta
4 000 SEK