TALLRIKAR, 8 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Olika dekorer i underglasyrblått, bland annat av blomster och figurer. 3 djupa, 5 flata. Diameter ca 23cm.

Bruksslitage. Repor. Nagg. Lagningar. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
2 500 SEK