KAFFESERVIS, 9 delar. Porslin. Rörstrand, omkring sekelskiftet 1800/1900. Gustaviansk stil.

Vitglaserad, förgylld dekor av festonger och stavdekorer mm. 5 kaffekoppar på fat, sockerskål med lock och mjölkkanna. Brickans längd 48. Kannans höjd 22 cm.

Smärre bruksslitage, hårsprickor i brickan.

Lähtöhinta
2 000 SEK