FÅTÖLJER, ett par, 1920-tal.

FÅTÖLJER, ett par, 1920-tal.

Klädda i skinn, med lös dyna. Svängd rygg. Delvis spikhäftad. Ben i bonat trä.

Slitage, repor och nagg. Skada i skinn på den ena fåtöljens rygg. Fläckar, varav de mest framträdande på sits.

Lähtöhinta
4 000 SEK