LJUSKRONA, oskariansk, omkring 1900. Höjd 86 cm.

Förgylld mässing behängd av olikslipade prismor. 6 ljusarmar.

Smärre slitage. Enstaka prismor med nagg. Några prismor saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK