SABEL, Tyskland, 1900-talets början.

Metallfäste. Böjd klinga. Svärtad stålbalja. Längd 95 cm.

Balja med bucklor. Slitage. Rost. Skadad kavellindning. Balja och sabel troligen ej sammanhängande, sabeln går inte hela vägen ner.

Lähtöhinta
1 500 SEK