TEDOSA/FLASKA, silver, svensk importstämpel, troligen sent 1800-tal. Vikt ca 100 gram.

Oktagonal konturerad, rik graverad dekor av djur och växtslingor. Locket med adliga ätten Königs vapensköld. Höjd 14 cm.

Slitage, bucklor.

Lähtöhinta
1 200 SEK