MATTA, old, Persien, figural, signerad, ca 390 X 294 cm.

Medaljong på blå övermönstrad botten, urnor, växter och djur i dekoren. Huvudbård med stiliserad polykrom blomdekor mot vit botten.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
8 000 SEK