VAS, Anders Wissler och Bess Wissler, Ateljé Solklinten, Mariefred, 1915.

Starkeldsgods. Glasyr i brunt, vit med inslag av blått och lila. Höjd ca 13 cm.

Smärre slitage, något nagg. Möjligen någon tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
3 000 SEK