LJUSSTAKAR, 6 stycken, tenn, Gustaf Wilhelm Lindberg, Örebro, 1800-tal.

Konande räfflat skaft på kvadratisk sockel med genombruten dekor på cirkelformade fötter. Urnformad räfflad ljushållare med pärlstavsdekor på manchett. Höjd 22 cm

Smärre slitage, ojämnheter och smuts. En ljusstake saknar manchett.

Lähtöhinta
2 500 SEK