SNEDKLAFFBYRÅ, sengustaviansk, 1800-tal.

I mahognyfanér. Klaff med bakomliggande lådinredning. 5 lådor, vara 3 större samt två mindre parallellt placerade ovan. Beslag i mässing. Längd ca 114, djup ca 52, höjd ca 109 cm.

Slitage, repor och stötskador. Fanérskador samt lagning av fanér. Missfärgning samt märken. Renoverad och kompletterad(bla senare lås, möjligen senare beslag). Senare beslag på byråns båda sidor.

Lähtöhinta
8 000 SEK