BRICKBORD, Kalmar fajans, 1900-talets mitt.

Stativ av målat trä i rokokostil. Bricka av fajans. Efter Marieberg, Kalmar fajans. Blå dekor. Längd 78. Bredd 55. Höjd 67 cm.

Stativ med smärre repor. Bricka med glasyrmistor. Något gulnad glasyr.

Lähtöhinta
4 000 SEK