FÅTÖLJ och BORD, smidesarbete, 1930/40-tal.

Bord med kopplade ben och genombruten dekor i form av musselformationer. Längd 108, 50.
Fåtölj med utåtsvängda ben, höjd 102, bredd 73.

Slitage, rost, nylagda och målade brädor på bord.

Lähtöhinta
5 000 SEK