SKÅP/POTTSKÅP, sengustavianskt. 1800-tal, sk herrgårdssnickeri.

Senare grå bemålning. Dörr- och lådpar, kannelerade ben. Bredd 66, djup 45, höjd 69 cm.

Slitage, smärre färgbortfall, kompletterade utdragshyllor i skåp.

Lähtöhinta
2 500 SEK