Hertha Bengtson

(Ruotsi, 1917-1993)
Hertha Bengtson
(Ruotsi, 1917-1993)

SERVISDELAR, 26 st, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Röd, grå, blå och vita delar. 1 gräddkanna, 2 kaffekoppar, 10 kaffefat, 5 assietter, 8 tallrikar.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet